MAKRO Cash & Carry ČR, s.r.o. je hlavním organizátorem a garantem odborné soutěže MAKRO HoReCa Pětiboj. Soutěž je dvoukolová -  regionální kola určí postupující do celostátního finále. To se skládá ze dvou částí a to z individuální soutěže v dovednostních disciplínách oboru kuchař, číšník, dále pak z týmové soutěže mezi přihlášenými školami. MAKRO HoReCa Pětiboj je určen pouze a výhradně pro studenty hotelových škol, středních škol, středních odborných učilišť a středisek praktického vyučování v oborech kuchař – číšník.

Regionální kolo probíhá v Makru Čestlice. Finále soutěže se koná v rámci Mezinárodního gastronomického festivalu v Praze, kde soutěží nejlepších pět týmů z kola regionálního.

Každá škola nominuje  do regionálního kola kuchařský tým, který je složen z 6 studentů a každý student musí splnit pět individuálních dovednostních disciplín:

• Krájení 3 ks oloupané cibule – najemno, nepřekrajovat
  • Krájení pórku (cca 200 g)/ na jemné nudličky o délce 4 cm
  • Krájení 4 ks brambor – na kostičky o velikosti cca 0,8 cm
  • Vykoštění chlazeného kuřete (cca 1, 3 kg)
  • Filetování celého pstruha (kuchaný bez šupin, cca 400 g)

Hlavním úkolem týmu oboru číšník je zabezpečit provoz restaurace pro 24 hostů

• Číšnici – obsluha
  • Obsluha v restauraci
  • Barmanská soutěž – příprava uvítacího dlouhého nápoje
  • Baristická soutěž – příprava esspresa a capuccina

Soutěžní týmy připravují učitelé odborného výcviku a učitelé odborných předmětů a účastníme se každého ročníku

20.11.2019 14:29
probíhá ve dnech 28. - 30. listopadu 2019 v prostorách Kongresového centra Praha. Veletrh SCHOLA PRAGENSIS je určen žákům základních škol, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách. Naši školu bude prezentovat stánek č. 206. Těšíme se na Vás
13.11.2019 18:47
Současní žáci školy se přihlašují prostřednictvím třídních učitelů. Ostatní se mohou přihlásit u Ing. Marty Soukupové, zástupkyně ředitelky, VÝHRADNĚ v níže uvedených dnech a časech. Formulář přihlášky obdrží uchazeči na místě. Přihlásit se ke zkoušce je možné i prostřednictvím osoby, která se...
12.01.2019 12:28
Od 14. ledna 2019 mají žáci školy v celé škole přístupné připojení Wi-Fi.
04.01.2019 17:45
učitele odborného výcviku pro obor KUCHAŘ a pro obor CUKRÁŘ.
08.11.2016 12:26
Žáci školy mají možnost využívat MS Office 365. Přihlašovací adresa:portal.office365.com